ogrodzenia przenosne ogrodzenia tymczasowe przekop mierzei4

Przekop Mierzei Wiślanej – uroczystości otwarcia przekopu

W sobotę, dnia 17 września 2022 r. uroczyście otwarto Kanał Żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną. Inwestycja ta, to pierwszy etap rządowego projektu polegającego na połączeniu drogą wodną Morza Bałtyckiego z Zalewem Wiślanym, a w konsekwencji również z portem w Elblągu. Nowy, komunikacyjny szlak wodny pozwoli uniezależnić się od Rosji, oraz będzie też krótszy o około 100 km. Koszt całej inwestycji opiewa na kwotę około 2 mld zł. W uroczystości otwarcia Kanału Żeglugowego wzięły udział najważniejsze osoby w państwie – m. in. Pan Prezydent Andrzej Duda a także Pan Premier Mateusz Morawiecki.

Czy piszemy o tym przypadkowo? W żadnym wypadku. DiP Polska od początku uczestniczył w zabezpieczaniu inwestycji na Mierzei Wiślanej, od momentu wbicia pierwszej łopaty, o czym wspominaliśmy we wpisie blisko 3 lata temu:

DIP POLSKA UCZESTNICZY W UNIKATOWYM PRZEDSIĘWZIĘCIU PRZEKOPU MIERZEI WIŚLANEJ!

Na przestrzeni tego czasu, przez długie miesiące prac budowlanych, aż do dnia hucznego otwarcia kanału kompleksowo zabezpieczaliśmy całą inwestycję. Nasze zaangażowanie polegało m. in. na wyznaczaniu granic terenu budowy a także parku maszynowego. W tym przypadku skorzystaliśmy z Paneli Pełnych Alucynk, ponieważ z racji swoich właściwości zdają egzamin w trudnych warunkach atmosferycznych oraz świetnie sprawdzają się przy długoterminowych budowach.

ogrodzenia przenosne ogrodzenia tymczasowe przekop mierzei9Lecz ta inwestycja to nie tylko budowa i jej zabezpieczenie. Zamykając pierwszy etap tego ogromnego przedsięwzięcia, DiP Polska zabezpieczyła również uroczystość oficjalnego otwarcia mierzei oraz specjalny event dla zaproszonych gości. Latami zdobyte doświadczenie przy organizacji najpoplarniejszych w Polsce festiwali i imprez masowych zaowocowało sprawnym i profejsonalnym – jak przystało na całą inwestycję – zabezpieczeniem terenu. 

To dla nas zaszczyt, że dołożyliśmy swoją małą cegiełkę do tak wielkiego projektu. Mamy nadzieję, że nasza firma nadal będzie cieszyła się zaufaniem zarówno w realizacji bardzo wymagających projektów. Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z ukończonej inwestycji.