DiP Polska – wywiad z dyrektorem handlowym Patrykiem Oleksa.

Dziś, na progu nowego sezonu, rozmawiamy z Patrykiem Oleksa – Dyrektorem Handlowym w DiP Polska. Porozmawiamy sobie o planach na nowy sezon, o sytuacji na rynku, o tym na co klienci zwracają uwagę i jak DiP Polska chce się zaadoptować do zmieniającego się rynku ogrodzeń przenośnych. Nie zabraknie również wątków prywatnych. Zapraszamy do lektury!

 

Patryk, DiP zmienia swoje produkty, zmienia swoje portfolio – co możesz powiedzieć o nowych przęsłach?

Kluczowe w naszym rozwoju było rozpoczęcie współpracy z producentem ogrodzeń tymczasowych firmą KK Service. Od tego roku staliśmy się jego wyłącznym dystrybutorem i dzięki temu posiadamy jako jedyni w Polsce innowacyjnie skonstruowane produkty. Najważniejszym osiągnięciem poprzedniego roku było zbudowanie pięciu oddziałów na terenie kraju. Dysponujemy przez to większym potencjałem logistycznym, który stawia nas w uprzywilejowanej pozycji przed konkurencją. Regionalizacja sprawia, że możemy sprzedawać oraz wynajmować ogrodzenie w każdym miejscu Polski zachowując przy tym niskie ceny transportu.

Na stronie i w materiałach reklamowych, opisujecie solidność przęseł. Czy możesz powiedzieć coś o zaletach, przewagach Waszych produktów?

Rynek związany z ogrodzeniami tymczasowymi rozwija się coraz szybciej – z dnia na dzień wchodzą na niego kolejne firmy. Niezbędne staję się więc wprowadzanie nowych technologii oraz wyznaczanie trendów. Dokładnie przeprowadzona przez nas analiza sprawiła, że postanowiliśmy postawić na jakość i wytrzymałość naszych produktów. Atutem ogrodzenia ażurowego jest rura pozioma wpuszczana bezpośrednio w pionową. Całość jest spawana, a siatka umieszczona w środku ramy. Przęsło jest bardziej wytrzymałe, stabilne i łatwe w składowaniu oraz transporcie. Panel Pełny również został udoskonalony – blacha wykonana jest z alucynku, poddawana jest procesowi pasywacji. To maksymalne zabezpieczenie antykoryzyjne. Dodatkowo stosujemy ceownik oraz kątownik, który powoduję lepszą stabilność przęsła.

Dla kogo tak naprawdę jest Wasz produkt?

Przede wszystkim dla klientów, którzy cenią sobie jakość. Pamiętajmy o tym, że wysoka wytrzymałość naszych produktów przekłada się na oszczędność. Warto wybiegać w przyszłość i myśleć o tym ile można zyskać wybierając odpowiednią ofertę. Konstrukcja naszych przęseł wydłuża eksploatacje ogrodzeń do maksimum, pozwala nam to cieszyć się z zadowolenia klientów oraz budować z nimi długotrwałe relacje.

Wspomniałeś już o logistyce i jakości, na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Myślę, że trzecim kluczowym atutem naszej firmy jest utrzymywanie wysokich stanów magazynowych, dzięki którym w każdym oddziale posiadamy materiał dostępny od przysłowiowej ,,ręki”. Ponadto w każdym punkcie mamy ekipę ludzi, którzy dają możliwości związane z dostawą, montażem a nawet naprawą ogrodzeń. Ciężko przewidzieć warunki atmosferyczne czy też inne czynniki wpływające na zniszczenia – jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność i staramy się reagować błyskawicznie.

dip wywiadRozpoczęcie sezonu możecie zaliczyć chyba do udanych…?

To prawda, weszliśmy w sezon z mocnym przytupem. Świadczy o tym prawie 14 tysięcy metrów wynajętych ogrodzeń w całej Polsce. Nie popadamy jednak w hura optymizm, staramy się twardo stąpać po ziemi. Wykonaliśmy ogrom pracy i śmiało mogę powiedzieć, że nie jestem tym zaskoczony. Powiedzenie ciężka praca popłaca w tym wypadku trafia w samo sedno.
Skoro przytoczyłeś przysłowie, to czy apetyt rośnie w miarę jedzenia?
Na pewno tak, jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Nie stoi nam, więc nic na przeszkodzie, żeby wykręcać plany sprzedażowe ponad normę. Przykładem może być nasza ostatnia realizacja na lotnisku Chopina w Warszawie. W ciągu tygodnia dostarczyliśmy prawie 3,5 tysiąca metrów ogrodzenia. To naprawdę niezłe osiągnięcie, oby takowych było jak najwięcej.


Widziałem również, że wspieracie zespół piłkarski?
To prawda. Całe moje życie od zawsze było związane z piłką nożną, aktualnie mam możliwość występowania w lidze okręgowej w drużynie z Targowiska. Udało nam się wspólnymi siłami stworzyć stroje treningowe, które w dumny sposób noszą na sobie nasze logo.
Nie wielu wie, że miałeś okazję jeszcze parę lat temu występować na szczeblu pierwszoligowym. Skąd nagła decyzja o diametralnej zmianie swojego życia?

Widzę, że dobrze się przygotowałeś (śmiech). To dla mnie ciężki temat, nie lubię go poruszać. Na moją decyzję miało wpływ wiele czynników, które o tym zadecydowały. Tak czy inaczej moją przygodę z poważną piłką wspominam w samych superlatywach. Będąc w Legnicy miałem okazję spotkać wielu fajnych ludzi oraz przede wszystkim wybitne osobowości piłkarskie. Uprzedzając Twoje kolejne pytanie – nie żałuje. Czasem łezka w oku się zakręci, jednak nie zmienia to faktu, że jestem szczęśliwy w DIP-ie.

 

 

 

 

Patryk, Bardzo dziękuję za super rozmowę. Doceniam ogromnie fakt, że znalazłeś dla nas czas. Wiemy, że sezon zaczynacie z wysokiego C. Tym bardziej życzymy dużo siły, energii i wytrwałości w nowym roku!

 

Masz pytanie do Patryka ?? Napisz do nas poleksa@ogrodzenia-przenosne.pl